1008AS-R62J-08 | Fastron
RF choke, SMD, 620 nH, 400 mA, 1008AS-R62J-08
Order No.: 87D1280
MPN:
1008AS-R62J-08
Series: 1008AS
1008AS-R62J-08 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R62J-08, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 620 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.4 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 49
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm