1008AS-R62J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 620 nH, 400 mA, 1008AS-R62J-01
Order No.: 87D1281
MPN:
1008AS-R62J-01
Series: 1008AS
1008AS-R62J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R62J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 620 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.4 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 49
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm