1008AS-R33J-08 | Fastron
RF choke, SMD, 330 nH, 470 mA, 1008AS-R33J-08
Order No.: 87D1290
MPN:
1008AS-R33J-08
Series: 1008AS
1008AS-R33J-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R33J-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 330 nH
DC current 470 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.05 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 51
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm