1008AS-R27J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 270 nH, 500 mA, 1008AS-R27J-01
Order No.: 87D1295
MPN:
1008AS-R27J-01
Series: 1008AS
1008AS-R27J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R27J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 270 nH
DC current 500 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.91 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 48
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm