1008AS-R24J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 240 nH, 600 mA, 1008AS-R24J-01
Order No.: 87D1297
MPN:
1008AS-R24J-01
Series: 1008AS
1008AS-R24J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R24J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 240 nH
DC current 600 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.84 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 46
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm