1008AS-R18J-08 | Fastron
RF choke, SMD, 180 nH, 620 mA, 1008AS-R18J-08
Order No.: 87D1300
MPN:
1008AS-R18J-08
Series: 1008AS
1008AS-R18J-08 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R18J-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 180 nH
DC current 620 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.77 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 45
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm