1008AS-R10J-08 | Fastron
RF choke, SMD, 100 nH, 650 mA, 1008AS-R10J-08
Order No.: 87D1306
MPN:
1008AS-R10J-08
Series: 1008AS
1008AS-R10J-08 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R10J-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 100 nH
DC current 650 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.56 Ω
Measuring frequency 350 MHz
Quality Q Q 63
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm