ESD3B24WS | Diotec Semiconductor
SMD ESD protection diode, bidirectional, 350 W, 24 V, SOD-323, Diotec Semiconductor ESD3B24WS
Order No.: 70S0086
MPN:
ESD3B24WS
ESD3B24WS Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
Subject to prior sale
ESD Protection Diode in SMD, ESD3B24WS, Diotec
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 350 W
Rated blocking voltage 24 V
Breakdown voltage 26.7 V
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C