ESD3B36WS | Diotec Semiconductor
SMD ESD protection diode, bidirectional, 350 W, 36 V, SOD-323, Diotec Semiconductor ESD3B36WS
Order No.: 70S0090
MPN:
ESD3B36WS
ESD3B36WS Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 6 Weeks
Subject to prior sale
ESD Protection Diode in SMD, ESD3B36WS, Diotec
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 350 W
Rated blocking voltage 36 V
Breakdown voltage 38.5 V
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C