1.5SMCJ130CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 1.5 kW, 130 V, DO-214AB, Diotec Semiconductor 1.5SMCJ130CA
Order No.: 09S1236
EAN: 4099879049049
MPN:
1.5SMCJ130CA
Series: 1.5SMCJ
1.5SMCJ130CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 12,000 pcs. - if ordered today
Features
  • Peak pulse power of 1500 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 1.5 kW
Rated blocking voltage 130 V
Breakdown voltage 144 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C