84080200.MT2 | Bopla
Aluminum enclosure, (L x W x H) 200 x 82 x 32 mm, black, IP65, 84080200.MT2
Order No.: 60H1212
EAN: 4099889516814
MPN:
84080200.MT2
Series: Alubos
84080200.MT2 Bopla General Purpose Enclosures Image 1
84080200.MT2 Bopla General Purpose Enclosures Image 2
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Aluminum enclosures, type Bopla Alubos ABP.
Rugged enclosure with good EMC attenuation values and high degree of protection IP 65; Enclosure surface: black, structured, highly resistant to scratching. With integrated guide grooves for PCBs. Items supplied include two terminating walls with 1.0 mm recess for membranes (as front and rear panel), black seals, screws and screw covers.
Technical attributes (type, overall dimensions): ABP 800-0200, W 82, L 200, H 32 mm.
Material aluminum
Length 200 mm
Width 82 mm
Height 32 mm