84680200.MT1 | Bopla
Aluminum enclosure, (L x W x H) 200 x 169 x 82 mm, black, IP65, 84680200.MT1
Order No.: 60H1218
EAN: 4099889516845
MPN:
84680200.MT1
Series: Alubos
84680200.MT1 Bopla General Purpose Enclosures Image 1
84680200.MT1 Bopla General Purpose Enclosures Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Aluminum enclosures, type Bopla Alubos ABP.
Rugged enclosure with good EMC attenuation values and high degree of protection IP 65; Enclosure surface: black, structured, highly resistant to scratching. With integrated guide grooves for PCBs. Items supplied include two terminating walls with 1.0 mm recess for membranes (as front and rear panel), black seals, screws and screw covers.
Technical attributes (type, overall dimensions): ABP 1680-0200, W 169, L 200, H 82 mm.
Technical specifications
Filter Property Value
Material aluminum
Length 200 mm
Width 169 mm
Height 82 mm