84060100.MT7 | Bopla
Aluminum enclosure, (L x W x H) 100 x 57 x 32 mm, black, IP65, 84060100.MT7
Order No.: 60H1210
EAN: 4099889516807
MPN:
84060100.MT7
Series: Alubos
84060100.MT7 Bopla General Purpose Enclosures Image 1
84060100.MT7 Bopla General Purpose Enclosures Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Aluminum enclosures, type Bopla Alubos ABP.
Rugged enclosure with good EMC attenuation values and high degree of protection IP 65; Enclosure surface: black, structured, highly resistant to scratching. With integrated guide grooves for PCBs. Items supplied include two terminating walls with 1.0 mm recess for membranes (as front and rear panel), black seals, screws and screw covers.
Technical attributes (type, overall dimensions): ABP600-0100, W 57, L 100, H 32 mm.
Technical specifications
Filter Property Value
Material aluminum
Length 100 mm
Width 57 mm
Height 32 mm