Q19P1CXXW24E | APEM
Signal light, 24 V (DC), white, 1 cd, Mounting Ø 19 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1, Q19P1CXXW24E
Order No.: 31G7059
EAN: 4099889581799
MPN:
Q19P1CXXW24E
Series: Q19P1CXX
Q19P1CXXW24E APEM Signal Lamps, Indicators, Arrays
Subject to prior sale
LED-Signal lamp, Q19P1CXXW24E, APEM
LED indicators with the mounting diameter of 19mm. Integrated Ø 10mm LED, 2VDC to 220VAC, with metal or plastic socket and options for flashing, permanent or RGB illumination.
  • Frame shape (protruding)
  • Surfaces (chrome, matt chrome and black chrome).
Connection solder connection/2.8 mm
Diode Diameter 10 mm
Installation diameter 19 mm
Farbe der Beleuchtung white
Luminous intensity 1 cd
Assembly PCB mounting
Rated voltage (DC) 24 V
Rated current 20 mA
Grid 1.25 mm