Q19P1CXXR24E | APEM
Signal light, 24 V (DC), red, 80 mcd, Mounting Ø 19 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1, Q19P1CXXR24E
Order No.: 31G7055
EAN: 4099889581751
MPN:
Q19P1CXXR24E
Series: Q19P1CXX
Q19P1CXXR24E APEM Signal Lamps, Indicators, Arrays
Subject to prior sale
LED-Signal lamp, Q19P1CXXR24E, APEM
LED indicators with the mounting diameter of 19mm. Integrated Ø 10mm LED, 2VDC up to 220VAC, with metal socket and options for flashing, permanent or RGB illumination.
  • Frame shape (protruding)
  • Surfaces (chrome, chrome matt and chrome black).
Connection solder connection/2.8 mm
Diode Diameter 10 mm
Installation diameter 19 mm
Farbe der Beleuchtung red
Luminous intensity 0.08 cd
Assembly PCB mounting
Rated voltage (DC) 24 V
Rated current 20 mA
Grid 1.25 mm