PR01000108200JA500 | Vishay
Metal film resistor, 820 Ω, 1 W, ±5 %, PR01000108200JA500
Order No.: 31E334
EAN: 4099879680358
MPN:
PR01000108200JA500
Series: PR01
PR01000108200JA500 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 5,000 pcs.
Subject to prior sale
5000 pcs.
Metal Film Resistor, PR01000108200JA500, Vishay
Metal Film Resistor, 820 Ω, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 820 Ω
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm