PR01000102200JA500 | Vishay
Metal film resistor, 220 Ω, 1 W, ±5 %, PR01000102200JA500
Order No.: 31E327
EAN: 4099879680280
MPN:
PR01000102200JA500
Series: PR01
PR01000102200JA500 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 7,575 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal Film Resistor, PR01000102200JA500, Vishay
Metal Film Resistor, 220 Ω, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 220 Ω
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm