PR01000105603JA500 | Vishay
Metal film resistor, 560 kΩ, 1 W, ±5 %, PR01000105603JA500
Order No.: 31E368
EAN: 4099879680686
MPN:
PR01000105603JA500
Series: PR01
PR01000105603JA500 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 500 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
2000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal Film Resistor, PR01000105603JA500, Vishay
Metal Film Resistor, 560 kΩ, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 560 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm