PR01000103301JA500 | Vishay
Metal film resistor, 3.3 kΩ, 1 W, ±5 %, PR01000103301JA500
Order No.: 31E341
EAN: 4099879680426
MPN:
PR01000103301JA500
Series: PR01
PR01000103301JA500 Vishay Wirewound Resistors
5000 pcs.
Metal Film Resistor, PR01000103301JA500, Vishay
Metal Film Resistor, 3.3 kΩ, 1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 3.3 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm