MMU01020C4300FB300 | Vishay
Resistor, thin film, SMD 0102, MicroMELF, 430 Ω, 0.2 W, ±1 %, MMU01020C4300FB300
Order No.: 06E164
EAN: 4099879154736
MPN:
MMU01020C4300FB300
Series: MMU 0102
MMU01020C4300FB300 Vishay SMD Resistors Image 1
MMU01020C4300FB300 Vishay SMD Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 10 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
3000 pcs.
SMD thin-film resistors, size 0102, Micro-MELF, 0.2 W, tolerance 1.0 %, type Vishay/Beyschlag MMU 0102 Professional.
Stability class: 0.25. Load rating at +70 °C: 0.2 W. Rated voltage: 150 V. Maximum voltage to environment: 200 VDC/1.0 min, continuous 75 VDC. Temperature coefficient: TC ±50. Surface temperature: max. +125 °C. IEC climate category: 55/125/56. Sliding scale prices are valid exclusively for the quantity per resistance value ordered.
Type: 430R
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 430 Ω
Tolerance ±1 %
Power 0.2 W
Design SMD 0102
Enclosure MicroMELF
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology thin film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2.2 mm
diameter 1.1 mm