MMU01020C1502FB300 | Vishay
Resistor, thin film, SMD 0102, MicroMELF, 15 kΩ, 0.2 W, ±1 %, MMU01020C1502FB300
Order No.: 06E312
EAN: 4099879154903
MPN:
MMU01020C1502FB300
Series: MMU 0102
MMU01020C1502FB300 Vishay SMD Resistors Image 1
MMU01020C1502FB300 Vishay SMD Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 80 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
300 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD thin-film resistors, size 0102, Micro-MELF, 0.2 W, tolerance 1.0 %, type Vishay/Beyschlag MMU 0102 Professional.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 15 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.2 W
Design SMD 0102
Enclosure MicroMELF
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology thin film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2.2 mm
diameter 1.1 mm