MMU01020C2701FB300 | Vishay
Resistor, thin film, SMD 0102, MicroMELF, 2.7 kΩ, 0.2 W, ±1 %, MMU01020C2701FB300
Order No.: 06E240
EAN: 4099879154804
MPN:
MMU01020C2701FB300
Series: MMU 0102
MMU01020C2701FB300 Vishay SMD Resistors Image 1
MMU01020C2701FB300 Vishay SMD Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 2,000 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
3000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD thin-film resistors, size 0102, Micro-MELF, 0.2 W, tolerance 1.0 %, type Vishay/Beyschlag MMU 0102 Professional.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 2.7 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.2 W
Design SMD 0102
Enclosure MicroMELF
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology thin film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2.2 mm
diameter 1.1 mm