14910F0GJSX10504KA | Vishay
Cermet precision potentiometer, 500 kΩ, 1 W, linear, solder pin, 14910F0GJSX10504KA
Order No.: 67E8626
EAN: 4099879970862
MPN:
14910F0GJSX10504KA
Series: 149
14910F0GJSX10504KA Vishay Potentiometers Image 1
14910F0GJSX10504KA Vishay Potentiometers Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 6 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
150 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Cermet potentiometer, 14910F0GJSX10504KA, Vishay
Version cermet precision potentiometer
ohmic resistance 500 kΩ
Power 1 W
Mechanic rotary range 300 °
axle diameter 6.35 mm
Connection solder pin
Contact distance RM 2.54
Length 12.7 mm
Width 12.7 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 150 °C