14910F0GJSX10105KA | Vishay
Cermet precision potentiometer, 1 MΩ, 1 W, linear, solder pin, 14910F0GJSX10105KA
Order No.: 67E8628
EAN: 4099879970879
MPN:
14910F0GJSX10105KA
Series: 149
14910F0GJSX10105KA Vishay Potentiometers Image 1
14910F0GJSX10105KA Vishay Potentiometers Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
1 pcs.
Cermet potentiometer, 149-SXG 56 S 105 SP, Vishay
Version cermet precision potentiometer
ohmic resistance 1 MΩ
Power 1 W
Mechanic rotary range 300 °
axle diameter 6.35 mm
Connection solder pin
Contact distance RM 2.54
Length 12.7 mm
Width 12.7 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 150 °C