WPP-0400M25 | TTAF
Plug, 4 pole, cable assembly, screw connection, 0.5-2.5 mm², black, WPP-0400M25
Order No.: 06N3908
EAN: 4099889861037
MPN:
WPP-0400M25
WPP-0400M25 TTAF Device Connectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 73 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Plug, WPP-0400M25, TTAF
2 pin pluggable screw connection field assembly, male cable type.
  • Degree of protection: IP68
  • Contact material: Brass, nickel-plated
Product type plug
Pin number 4 pole
Cable cross-section 0.5-2.5 mm²
Cable diameter 5.5 to 8.5 mm
Line filter present No
Rated voltage IEC 300 V
Rated voltage UL/CSA 300 V
Rated current IEC 25 A
Rated current UL/CSA 25 A
Pin temperature 85 °C