WPP-0300M25 | TTAF
Plug, 3 pole, cable assembly, screw connection, 0.5-2.5 mm², black, WPP-0300M25
Order No.: 06N3905
EAN: 4099889861006
MPN:
WPP-0300M25
WPP-0300M25 TTAF Device Connectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Subject to prior sale
100 pcs.
Plug, WPP-0300M25, TTAF
3 Pin pluggable screw connection field assembly connector.
Features
  • Mold material: PA6
Product type plug
Pin number 3 pole
Cable cross-section 0.5-2.5 mm²
Cable diameter 5.5 to 8.5 mm
Line filter present No
Rated voltage IEC 300 V
Rated voltage UL/CSA 300 V
Rated current IEC 25 A
Rated current UL/CSA 25 A
Pin temperature 85 °C