WPM-0200M35 | TTAF
Plug, 2 pole, cable assembly, screw connection, 0.5-2.5 mm², black, WPM-0200M35
Order No.: 06N3900
EAN: 4099889860955
MPN:
WPM-0200M35
WPM-0200M35 TTAF Device Connectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
Plug, WPM-0200M35, TTAF
2 pin pluggable screw connection field assembly, male cable type.
Features
  • Seal material: Silicone
  • Degree of protection: IP68
  • Contact material: Brass, nickel-plated
Technical specifications
Filter Property Value
Product type plug
Pin number 2 pole
Colour black
Connection screw connection
Assembly cable assembly
Design straight
Cable cross-section 0.5-2.5 mm²
Cable diameter 5.5 to 8.5 mm
Power switch available No
Switch illuminated No
Fuse holder present No
Line filter present No
Rated voltage IEC 300 V
Rated voltage UL/CSA 300 V
Rated current IEC 35 A
Rated current UL/CSA 35 A
Pin temperature 85 °C