WPM-0400M25 | TTAF
Plug, 4 pole, cable assembly, screw connection, 0.5-2.5 mm², black, WPM-0400M25
Order No.: 06N3906
EAN: 4099889861013
MPN:
WPM-0400M25
WPM-0400M25 TTAF Device Connectors
1000 pcs.
Plug, WPM-0400M25, TTAF
2 pin pluggable screw connection field assembly, male cable type.
Product type plug
Pin number 4 pole
Cable cross-section 0.5-2.5 mm²
Cable diameter 5.5 to 8.5 mm
Line filter present No
Rated voltage IEC 300 V
Rated voltage UL/CSA 300 V
Rated current IEC 25 A
Rated current UL/CSA 25 A
Pin temperature 85 °C