WPF-0400M25 | TTAF
Jack, 4 pole, cable assembly, screw connection, 0.5-2.5 mm², black, WPF-0400M25
Order No.: 06N3907
EAN: 4099889861020
MPN:
WPF-0400M25
WPF-0400M25 TTAF Device Connectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 89 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Jack, WPF-0400M25, TTAF
2 pin pluggable screw connection field assembly, female cable type.
Features
  • Seal material: Silicone
  • Degree of protection: IP68
  • Contact material: Brass, nickel-plated
Technical specifications
Filter Property Value
Product type jack
Pin number 4 pole
Colour black
Connection screw connection
Assembly cable assembly
Design straight
Cable cross-section 0.5-2.5 mm²
Cable diameter 5.5 to 8.5 mm
Power switch available No
Switch illuminated No
Fuse holder present No
Line filter present No
Rated voltage IEC 300 V
Rated voltage UL/CSA 300 V
Rated current IEC 25 A
Rated current UL/CSA 25 A
Pin temperature 85 °C