WPF-0300M25 | TTAF
Jack, 3 pole, cable assembly, screw connection, 0.5-2.5 mm², black, WPF-0300M25
Order No.: 06N3904
EAN: 4099889860993
MPN:
WPF-0300M25
WPF-0300M25 TTAF Device Connectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
Jack, WPF-0300M25, TTAF
3 Pin pluggable screw connection field assembly connector.
Features
  • Mold material: PA6
  • Degree of protection: IP68
  • Seal material: Silicone
Technical specifications
Filter Property Value
Product type jack
Pin number 3 pole
Colour black
Connection screw connection
Assembly cable assembly
Design straight
Cable cross-section 0.5-2.5 mm²
Cable diameter 5.5 to 8.5 mm
Power switch available No
Switch illuminated No
Fuse holder present No
Line filter present No
Rated voltage IEC 300 V
Rated voltage UL/CSA 300 V
Rated current IEC 25 A
Rated current UL/CSA 25 A
Pin temperature 85 °C