B72210S0421K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 680 V, 2500 A, 560 V (DC), 420 V (AC), ±10 %, 0.4 VA (AC), 45 J, B72210S0421K101
Order No.: 82E2272
EAN: 4099879988294
MPN:
B72210S0421K101
B72210S421K101
Series: B72210
B72210S0421K101 TDK (EPCOS) Varistors Image 1
B72210S0421K101 TDK (EPCOS) Varistors Image 2
Image may differ
Available: 5,950 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide varistors (VDRs), type TDK/Epcos S10 B72210..K101.
Disk version
Design radial
Varistor Voltage Type 680 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 2500 A
Rated voltage (DC) 560 V
Rated voltage (AC) 420 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 0.4 W
Energy absorption 45 J
Grid 7 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C