B82720K2601N040 | TDK (EPCOS)
Power line choke, radial, 4.4 mH, 600 mA, B82720K2601N040
Order No.: 73D9204
EAN: 4099889007398
MPN:
B82720K2601N040
B82720K2601N40
Series: B82720K
B82720K2601N040 TDK (EPCOS) Fixed Inductors Image 1
B82720K2601N040 TDK (EPCOS) Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 274 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Power line chokes, type TDK/Epcos B82720A.
Current-compensated ring core double choke for line applications
Vertical version, type B82720K.
Product type power line choke
Inductance 4.4 mH
DC current 600 mA
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 0.4 Ω
Measuring frequency 10 kHz
Design radial
Length 13.3 mm
Width 9.5 mm
Height 14 mm