32.0344P0001 | Stäubli Electrical Connectors
MC4-Evo 2 surface mount socket, 2.5 mm², 1.5 kV, 32 A, 32.0344P0001
Order No.: 37F2046
EAN: 4099891691929
MPN:
32.0344P0001
PV-ADB4-EVO 2A/2,5
Series: Solarline
32.0344P0001 Stäubli Electrical Connectors Solar Connectors Image 1
32.0344P0001 Stäubli Electrical Connectors Solar Connectors Image 2
32.0344P0001 Stäubli Electrical Connectors Solar Connectors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 4 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Mounting coupling, 32.0286P0001, Stäubli Electrical Connectors
Technical specifications
Filter Property Value
Version MC4-Evo 2 surface mount socket
diameter 4 mm
Cable cross-section 2.5 mm²
Rated voltage 1.5 kV
Rated current 32 A