6SL3520-0XA22-2AF0 | Siemens
Frequency converter, 3-phase, 2.2 kW, 480 V, 11.8 A for SIMATIC control system, 6SL3520-0XA22-2AF0
Order No.: 80P3348
EAN: 4025515978497
MPN:
6SL3520-0XA22-2AF0
6SL35200XA222AF0
Series: SINAMICS G115D
6SL3520-0XA22-2AF0 Siemens Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
SINAMICS G115D wall-mounted Rated power: 2.2 kW for 3S 200%, 57S 150%, 240S 87% Radio interference suppression filter for Cat. C2 3AC 380 - 480 V +10/-10% 45-66Hz Ambient temp. -30 to +40°C size: FSB Protection class IP65/66 / UL Type 4X
Technical specifications
Filter Property Value
Version frequency converter
Suitable for SIMATIC control system
Power 2.2 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 11.8 A
Width 425 mm
Height 180 mm
Depth 134 mm