5SG7631-0KK10 | Siemens
Fuse load-break switch, 3 pole, 10 A, (W x H x D) 54 x 70 x 88 mm, 5SG7631-0KK10
Order No.: 27H2107
EAN: 4001869475950
MPN:
5SG7631-0KK10
5SG76310KK10
5SG7631-0KK10 Siemens Circuit Breakers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
4 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
MINIZED, fuse switch disconnector, D01, 3-pole, In: 10 A, Un AC: 400 V.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type fuse load-break switch
Pin number 3 pole
Width 54 mm
Height 70 mm
Depth 88 mm
Permanent current 10 A