5SG7621-0KK16 | Siemens
Fuse load-break switch, 2 pole, 16 A, (W x H x D) 36 x 70 x 88 mm, 5SG7621-0KK16
Order No.: 27H2105
EAN: 4001869475882
MPN:
5SG7621-0KK16
5SG76210KK16
5SG7621-0KK16 Siemens Circuit Breakers
1 pcs.
6 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
MINIZED, fuse switch disconnector, D01, 2-pole, In: 16 A, Un AC: 400 V.
Product type fuse load-break switch
Pin number 2 pole
Width 36 mm
Height 70 mm
Depth 88 mm
Permanent current 16 A