DA22.8121.11 | SCHURTER
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 8 A, 250 VAC, 1.4 W, 600 µH, faston plug 6.3 mm, DA22.8121.11
Order No.: 59P8636
EAN: 4099889072181
MPN:
DA22.8121.11
Series: DA22
DA22.8121.11 SCHURTER Interference suppression filter
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
IEC appliance inlet, DA22.8121.11, SCHURTER
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated current 8 A
Rated Voltage 250 VAC
Power 1.4 W
Capacity X|Y X2 100 nF, Y2 2.2 nF
Inductance per line 600 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection faston plug 6.3 mm
With fuse Yes
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C