NSYCVF65M230PF | Schneider Electric
Fan, 230 V, 124 x 124 x 55 mm, 65 m³/h, Schneider Electric NSYCVF65M230PF
Order No.: 04P0401
EAN: 3606480151378
MPN:
NSYCVF65M230PF
Series: Climasys CV
NSYCVF65M230PF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF65M230PF, Schneider Electric
Climasys Forced ventilator with outlet grille plastic and filter. 230 V 50/60 Hz input voltage. Free flow rate w/o filter/grille is 170 m3/h. Free flow rate w/ std. filter is 65 m3/h at 50 Hz. ABS for outlet grille, Polyurethane foam for filter. Black color. IP20. Cut-out dimensions 108 mm.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 124 mm
Height 124 mm
Depth 55 mm