AXN350130SJ | Panasonic
Connector, 50 pole, 2 rows, pitch 0.8 mm, SMD, socket, gold-plated, AXN350130SJ
Order No.: 34G7446
EAN: 4099891026929
MPN:
AXN350130SJ
AXN350130S
Series: P8
AXN350130SJ Panasonic FFP/FPC Connectors, ZIF Connectors
Subject to prior sale
20 pcs.
Connector, AXN350130SJ, Panasonic
Connector, P8, Socket, 0.80 mm pitch, 50 contacts.
Filter Property Value
Pin number 50 pole
Number of rows 2
Grid 0.8 mm
Connection SMD
Version socket
contact surface gold-plated
Rated voltage 60 V
Rated current 500 mA