AXN450030SJ | Panasonic
Connector, 50 pole, 2 rows, pitch 0.8 mm, SMD, header, gold-plated, AXN450030SJ
Order No.: 34G7522
EAN: 4099891027681
MPN:
AXN450030SJ
AXN450030S
Series: P8
AXN450030SJ Panasonic FFP/FPC Connectors, ZIF Connectors
Subject to prior sale
20 pcs.
Connector, AXN450030SJ, Panasonic
Connector, P8, Header, 0.80 mm pitch, 50 contacts.
Filter Property Value
Pin number 50 pole
Number of rows 2
Grid 0.8 mm
Connection SMD
Version header
contact surface gold-plated
Rated voltage 60 V
Rated current 500 mA