C2082401 | OKW
ABS enclosure shell, (L x W x H) 240 x 80 x 40 mm, light gray (RAL 7035), C2082401
Order No.: 30H2859
EAN: 4099889513530
MPN:
C2082401
Gehäuseschale 80x240x40, mit D., ABS
Series: ROBUST-BOX
C2082401 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C2082401, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Material ABS
Length 240 mm
Width 80 mm
Height 40 mm