C2081601 | OKW
ABS enclosure shell, (L x W x H) 160 x 80 x 40 mm, light gray (RAL 7035), C2081601
Order No.: 30H2857
EAN: 4099889513516
MPN:
C2081601
Gehäuseschale 80x160x40, mit D., ABS
Series: ROBUST-BOX
C2081601 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C2081601, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Material ABS
Length 160 mm
Width 80 mm
Height 40 mm