TCGF-3,0S40X-100X100X2,0-BST | MTC
Heat conducting disc, 3 W/mK, silicone, (L x W) 100 x 100 mm, TCGF-3,0S40X-100X100X2,0-BST
Order No.: 13L7012
EAN: 4099891744410
MPN:
TCGF-3,0S40X-100X100X2,0-BST
Series: TCGF
TCGF-3,0S40X-100X100X2,0-BST MTC Thermal Pads
5 pcs.
Gap pad, TCGF-3,0S40X-100X100X2,0-BST, MTC
Filter Property Value
Thermal conductivity 3 W/mK
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 200 °C
Material silicone
Thickness 2 mm
Length 100 mm
Width 100 mm