TCGF-1,0S5F-100X100X2,0-SST | MTC
Heat conducting disc, 1 W/mK, silicone, (L x W) 100 x 100 mm, TCGF-1,0S5F-100X100X2,0-SST
Order No.: 13L7005
EAN: 4099891744342
MPN:
TCGF-1,0S5F-100X100X2,0-SST
Series: TCGF
TCGF-1,0S5F-100X100X2,0-SST MTC Thermal Pads
5 pcs.
Gap pad, TCGF-1,0S5F-100X100X2,0-SST, MTC
Filter Property Value
Thermal conductivity 1 W/mK
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 200 °C
Material silicone
Thickness 2 mm
Length 100 mm
Width 100 mm