TCAT-1,5S45F-100X100X0,1 | MTC
Thermally conductive adhesive tape, 1.5 W/mK, acrylic, (L x W) 100 x 100 mm, TCAT-1,5S45F-100X100X0,1
Order No.: 13L6999
EAN: 4099891744281
MPN:
TCAT-1,5S45F-100X100X0,1
Series: TCAT
TCAT-1,5S45F-100X100X0,1 MTC Thermal Pads
5 pcs.
Adhesive tape, TCAT-1,5S45F-100X100X0,1, MTC
Filter Property Value
Thermal conductivity 1.5 W/mK
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 130 °C
Material acrylic
Thickness 0.1 mm
Length 100 mm
Width 100 mm