TCAT-1,5S45-100X100X1,0 | MTC
Thermally conductive adhesive tape, 1.5 W/mK, acrylic, (L x W) 100 x 100 mm, TCAT-1,5S45-100X100X1,0
Order No.: 13L7002
EAN: 4099891744311
MPN:
TCAT-1,5S45-100X100X1,0
Series: TCAT
TCAT-1,5S45-100X100X1,0 MTC Thermal Pads
5 pcs.
Adhesive tape, TCAT-1,5S45-100X100X1,0, MTC
Filter Property Value
Thermal conductivity 1.5 W/mK
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 130 °C
Material acrylic
Thickness 1 mm
Length 100 mm
Width 100 mm