V3.5MLA1206NA | Littelfuse
Varistor, SMD 1206, VV 5.35 V, 100 A, 3.5 V (DC), 2.5 V (AC), 0.3 J, V3.5MLA1206NA
Order No.: 74P7360
EAN: 4099891842253
MPN:
V3.5MLA1206NA
Series: MLA
V3.5MLA1206NA Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 16 Weeks
Subject to prior sale
2500 pcs.
Varistor, V3.5MLA1206NA, Littelfuse
Filter Property Value
Design SMD 1206
Varistor Voltage Type 5.35 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 100 A
Rated voltage (DC) 3.5 V
Rated voltage (AC) 2.5 V
Energy absorption 0.3 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C