V3.5MLA0603NT | Littelfuse
Varistor, SMD 0603, VV 5.35 V, 30 A, 3.5 V (DC), 2.5 V (AC), 0.1 J, V3.5MLA0603NT
Order No.: 74P7351
EAN: 4099891842161
MPN:
V3.5MLA0603NT
Series: MLA
V3.5MLA0603NT Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 14 Weeks
Subject to prior sale
10000 pcs.
Varistor, V3.5MLA0603NT, Littelfuse
Filter Property Value
Design SMD 0603
Varistor Voltage Type 5.35 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 30 A
Rated voltage (DC) 3.5 V
Rated voltage (AC) 2.5 V
Energy absorption 0.1 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C