0314.750VXP | Littelfuse
Microfuse 6.3 x 32 mm, 750 mA, F, 125 V (DC), 250 V (AC), 35 A breaking capacity, 0314.750VXP
Order No.: 74P9827
EAN: 4099891866921
MPN:
0314.750VXP
Series: 314
0314.750VXP Littelfuse Micro Fuses
Subject to prior sale
5 pcs.
Fast-acting fuse, 0314.750VXP, Littelfuse
Version microfuse
Design 6.3 x 32 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 750 mA
Tripping characteristics F
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 35 A
Length 31.75 mm
diameter 6.35 mm