0314.375HXP | Littelfuse
Microfuse 6.3 x 32 mm, 375 mA, F, 125 V (DC), 250 V (AC), 35 A breaking capacity, 0314.375HXP
Order No.: 74P9819
EAN: 4099891866846
MPN:
0314.375HXP
Series: 314
0314.375HXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 15 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
Fast-acting fuse, 0314.375HXP, Littelfuse
Technical specifications
Filter Property Value
Version microfuse
Design 6.3 x 32 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 375 mA
Tripping characteristics F
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 35 A
Length 31.75 mm
diameter 6.35 mm